środa, 10 grudnia 2014

Testujemy z Wydawnictwem Liwona: "O małych Kotkach co z miastem poszły się spotkać" & "Sowa Mądra Głowa"

Witajcie Kochani!

Przyszedł czas na kolejną odsłonę dziecięcej biblioteczki. Chcemy wraz z Fabisiem pokazać Wam dwie kolejne pozycje,które powinny pojawić się w każdej maluchowej biblioteczce. Otrzymaliśmy je w ramach współpracy od Wydawnictwa Liwona.
Są to dwie książeczki autorstwa Rafała Wejnera: "Sowa Mądra Głowa" ( do kupienia tutaj: KLIK) oraz "O małych Kotkach co z miastem poszły się spotkać" ( tutaj: KLIK ).
Obie książeczki są bardzo barwnie zilustrowane. Twarde strony są dopasowane do małych rączek. Są solidnie wykonane i bardzo wytrzymałe.
Pozycja "O Kotkach..." opowiada o rodzinie kociątek,która wybrała się na piknik. Po zrobieniu pikniku zauważyli w oddali miasteczko i postanowili je zwiedzić. Cała rodzina spędziła dzień na zabawach, zwiedzeniu muzeum, w kinie i innych miejscach.
  Dzień minął bardzo szybko,więc trzeba było wracać do domu. Niesforne kotki były szczęśliwe,że przeżyły tyle atrakcji w ciągu dnia. Książeczka napisana jest bardzo prostym językiem, dopasowanym nawet do mniejszych dzieci. Synek z ochotą słuchał wierszowanej formy, zapamiętał nawet kilka wyrazów,które się rymują.
 Tego typu rymowane pozycje oprócz rozbudzenia dziecięcej wyobraźni, pomagają ćwiczyć pamięć i zapamiętać coraz więcej słów.
Pozycja "Sowa Mądra Głowa" opowiada o sowie,która chciała zostać naczelnikiem lasu. Opowiadała innym zwierzątkom o tym,ile ksiąg nie zna,że jest najmądrzejsza i najbardziej nadaje się na tą posadę. Zbierała głosy pod swoją kandydaturą,ale pojawił się czyżyk,który zdemaskował kłamstwo sowy.
 Kłamstwo wyszło na jaw- sowa nie zna nawet liter, co dopiero całych ksiąg. Ze wstydu skryła się w swojej dziupli i prowadzi od tej pory nocne życie. Jest to książeczka z morałem- nie należy kłamać,bo kłamstwo na krótkie nogi i wyjdzie na jaw prędzej czy później.
 Jest to bardzo przydatna książka,aby na przykładzie sowy tłumaczyć maluchowi,dlaczego nie warto kłamać. Fabiś już wie,że nie należy kłamać,bo to nie jest dobre. Sowa pomogła nam wytłumaczyć,że prawda zawsze jest najważniejsza.

Podsumowując, jesteśmy z Fabisiem bardzo zadowoleni z wyżej opisanych pozycji dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Liwona za zaufanie i możliwość poznania tych wspaniałych książeczek.

Zapraszamy do odwiedzenia:
Strona internetowa Wydawnictwa Liwona : http://www.liwona.pl/
Fanpage: https://www.facebook.com/liwona

3 komentarze:

  1. Super książeczki, liwona ma rewelacyjne propozycje dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zachwycona mój maluch uwielbia książeczki , przeglądając obrazki wieczorem zasypie... będe musiała mu sprezentować ;*

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne dzieciątko, taki malusi i już książeczki czyta mądry chłopczyk :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdą aktywność na moim blogu.
Jestem wdzięczna za każde miłe słowo pozostawione dla mnie:)

Testuję z marką Souvre: Żel do mycia twarzy-kolagen naturalny, czyli cudo dla cery

Witajcie Kochani! Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją opinią o żelu do twarzy z kolagenem naturalnym marki Souvre , który miałam ...