Strony

Schematy Kobiecego Piękna :)

Regulacja brwi:


Zanim przystąpisz do depilacji, wyznacz zarys brwi. Zrobisz to za pomocą ołówka lub patyczka . Ustaw go tak, aby przechodził przez kącik ust i wewnętrzny kącik oka. W miejscu przecięcia ołówka z brwią powinien znajdować się jej początek. Punkt nad źrenicą, znajdujący się w 2/3 długości brwi, wskazuje szczyt łuku. Teraz ustaw ołówek tak, aby przechodził przez kącik ust i zewnętrzny kącik oka – to tu powinien być koniec łuku.


Jest jeszcze inna metoda:) Możesz wybrać kształt łuku brwiowego do kształtu twarzy:O czym jeszcze musisz pamiętać podczas regulacji brwi?

 • Kostki lodu pomogą uśmierzyć ból po wyrywaniu niechcianych włosków!
 • Pamiętaj, że brwi przed regulacją powinny być rozczesane (np. przy pomocy umytej szczoteczki od tuszu do rzęs).
 • Nie zapominaj o dobrym oświetleniu – tylko wtedy dojrzysz małe, niepozorne włoski.
 • Jeśli twoje brwi łączą się ze sobą, usuń również włoski pomiędzy nimi!
 • Przed regulacją zdezynfekuj pęsetę!
 • Aby wyrywanie włosków było mniej bolesne, spróbuj nieco naciągnąć skórę palcami.
 • Nie reguluj brwi, stojąc zbyt blisko lustra. Zapomnisz wtedy o ocenianiu, jak łuk brwiowy wygląda na tle całej twarzy.
 • Wyrywaj włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos!
 • Najlepiej regulować brwi wieczorem, opuchlizna i zaczerwienienia powinny wtedy zniknąć do rana.
 • Jeśli w miejscu wyrwanego włoska pojawi się krew, pamiętaj o dezynfekcji. Warto zdezynfekować podrażnienia nawet wtedy, gdy nie doszło do krwawienia.
 • Kiedy włosek rośnie w prawidłowym miejscu, ale jest za długi, skróć go za pomocą nożyczek do paznokci. Nie przycinaj jednak zbyt wielu włosków, zdarza się bowiem że przycięte brwi stają się ostre i odstające!
 • Brwi powinny być swoim lustrzanym odbiciem, zwróć uwagę na to, by lewa nie różniła się kształtem od prawej i odwrotnie.
 • Usuwanie włosków nad górną linią brwi może być niebezpieczne, prowadzi niekiedy do uszkodzenia nerwu.

Najczęstsze błędy przy regulacji brwi:

Niestety, wiele kobiet wciąż popełnia błędy przy regulacji brwi. Jakie są najczęstsze pomyłki?
Prawdopodobnie najczęściej spotykanym błędem jest zbyt mocne wyregulowanie łuków brwiowych, co daje groteskowy i komiczny efekt. Nie wyrywaj zbyt wielu włosków! Odrastanie potrwa niestety jakiś czas, zdarza się też, że brwi nigdy nie wracają do swojego naturalnego kształtu. Zbyt cienkie łuki nadają twarzy ponurego lub śmiesznego wyglądu, są także po prostu niezgodne z trendami. Na czasie są brwi wyglądające jak najbardziej naturalnie. Warto wziąć to pod uwagę!
 Innym częstym błędem jest rezygnacja z regulacji brwi. Niestety, Natura obdarowuje naturalnymi, idealnymi łukami brwiowymi niewiele kobiet. Jedynie nieliczne z nas mogą pozwolić sobie na całkowitą rezygnację z poprawiania wyglądu brwi. Zrośnięte, krzaczaste łuki dodają twarzy groźnego, posępnego wyglądu. Często po prostu postarzają. Pomimo że najmodniejsze są brwi wyglądające naturalnie, warto choć odrobinę je regulować i usuwać niepokorne włoski! Nie inspiruj się lookiem Madonny z początków jej kariery!
Kolejnym błędem jest przycinanie brwi. Można wtedy łatwo zrujnować ich naturalny kształt, a ucięte włoski lubią odrastać w zupełnie innym kierunku. Mogą stać się również twarde i kłujące!Zanim sięgniesz po nożyczki, dobrze się zastanów – twoje brwi po takim zabiegu mogą być jeszcze trudniejsze do poskromienia.Jeszcze innym błędem jest zbytnie skracanie linii łuku brwiowego. Krótkie brwi są po prostu nieeleganckie i niemodne, wyglądają zbyt nienaturalnie. Niektóre kobiety naruszają również naturalną linię brwi w inny sposób – przy usunięciu zbyt wielu włosków ze środkowej części, łatwo nadać twarzy groźnego wyglądu. Rozpoczęcie depilacji od środka czoła może zaowocować uzyskaniem efektu „zdziwionych brwi”.
Częstym błędem, wprawdzie niedotyczącym regulacji, ale koloryzacji, jest zbytnie przyciemnianie brwi. Jeśli jesteś blondynką, zastanów się, czy na pewno powinnaś stosować czarną hennę? Kredka również nie może być zbyt ciemna, najlepiej aby od naturalnego koloru różniła się o jeden ton.

Koloryzacja brwi - HENNA:

Jeśli uważasz, że twoje brwi są zbyt jasne, warto je lekko przyciemnić. Gdy zabieg wykonujesz po raz pierwszy, upewnij się, czy kosmetyk nie będzie cię uczulał – przeprowadź domowy test alergiczny. Rozrób niewielką ilość henny np. na spodeczku i zrób małą kropkę za uchem. Jeśli po upływie 24 godzin nie wystąpiło zaczerwienienie ani nie pojawiły się krostki, możesz ufarbować brwi. Henna dostępna jest w różnych kolorach, ale do najpopularniejszych należy czarna, brązowa i grafitowa. Grafitową polecam dla osób , którym jak naturalnie bardzo jasne brwi .Farba do brwi ma konsystencję proszku, który powinnaś wymieszać z wodą utlenioną (na opakowaniu znajdziesz informację, ile procentową należy użyć), aż do uzyskania jednolitej konsystencji (najlepiej gęstej śmietany). Na rynku istnieje też henna w kremie i żelowa . Na pierwszy raz polecałabym właśnie hennę w kremie lub żelową :)
Teraz za pomocą pędzelka lub drewnianego patyczka nałóż preparat na brwi – staraj się nakładać go tak, aby nie „mazać” po skórze (jeśli mimo tego boisz ze ze możesz wyjechać poza linie brwi możesz posmarować dokoła brwi wazelina). Dzięki temu brwi będą wyglądały naturalnie. Rób to zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków i kształtem brwi. Potrzymaj ją od 2 do 10 minut, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Od 2 do 5 minut efekt jest delikatny, od 6–10 henna „łapie” mocniej. Po upływie wyznaczonego czasu hennę zmyj wacikiem nasączonym letnią wodą. Możesz dodać do niej troszkę mydła i delikatnymi ruchami (bez silnego tarcia), zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, usuń nałożony produkt. Efekt utrzymuje się około 2–3 tygodni. Wówczas należy powtórzyć zabieg.


1 komentarz:

 1. Bardzo użyteczne porady, z których warto skorzystać, by wyglądać satysfakcjonująco :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdą aktywność na moim blogu.
Jestem wdzięczna za każde miłe słowo pozostawione dla mnie:)

Popularne posty