wtorek, 31 lipca 2018

Prezentujemy Wydawnictwo Media Service Zawada: Trio książeczek dla miłośnika bajeczek

Witajcie Kochani!

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami opinią o trzech książeczkach, jakie dostał mój synek w ramach współpracy z Wydawnictwem Media Service Zawada. Są to pozycje z serii Shimmer i Shine, Pszczółka Maja oraz Stacyjkowo.
Shimmer i Shine "Wymarzony domek" to opowiadanie na podstawie odcinka "Domek na drzewie", który można obejrzeć na kanale Nickelodeon. Zac oraz Leah zamarzyli o domku na drzewie. Zac pokazał dziewczynce jedynie schodki na drzewie, jednak "pokoje" były już tylko snem. Z pomocą przyszły dwie dżinki- Shimmer i Shine, które są w stanie spełnić 3 życzenia Leah'i.Pierwsze dotyczyło stworzenia domku. Dżinki wyczarowały piękną drewnianą posiadłość. Kiedy Zac wrócił z narzędziami , oniemiał z zachwytu. Kiedy nadarzyła się sposobność opuszczenia domku przez dziewczynkę i dżinki, Leah poprosiła o spełnienie drugiego życzenia- domek zawieszony na drzewie. Życzenie niestety nie wyszło za dobrze, ponieważ domek okazał się za mały i Leah utknęła.
Dziewczynce zostało ostatnie życzenie-poprosiła o powiększenie domku. Lina nie wytrzymała naporu domku i wylądował on na ziemi i roztrzaskał się. Leah przypomniała sobie o narzędziach kolegi i wraz z dżinkami zabrały się za naprawianie i pomalowanie domku. Na koniec wykorzystując odrobinę magii, postawiły domek na drzewie.

Pszczółka Maja "Dzień bez patrolu" to książeczka o kultowej już pszczółce, mojej ulubionej z dzieciństwa. Pewnej nocy Maję obudził patrol mrówek. Zdenerwowała się na patrol, że nie pozwala spać jej oraz innym zwierzętom.
Dowódca zauważył, że i członkowie patrolu są bardzo senni. Maja doszła do wniosku, że potrzebują wolnego dnia. Ale czy zapracowane mrówki będą potrafiły odpocząć? Tego dowiecie się podczas wspólnego czytania z maluchem.

Stacyjkowo "Obudź się, Wilson!" to 19 zeszyt z serii. Opowiada o Wilsonie, który wraz z Koko późno skończyli swoje zadania i wracali do zajezdni. Wilson następnego dnia musiał wstać wcześniej,ponieważ miał pierwszy raz przewieźć pocztę.Mimo iż robiło się coraz później, chiuchciaki nie miały ochoty na sen, lecz zabawy. Niewyspany Wilson zaczął mieć kłopoty przez swoje zmęczenie. Był bardzo spóźniony i obawiano się, że listy nie dotrą na czas do odbiorców. Ciuchciak uciął sobie kolejną drzemkę, kiedy Koko obudziła go szybko i powiadomiła o tym, że już dawno powinien być w sortowni.
Kiedy dotarł na miejsce okazało się, że Cezary pojechał rozwieźć pocztę na odpowiednie stacje. Listonosz uświadomił Wilsona, że pierwszy raz zdarzyło się spóźnienie na poczcie w Stacyjkowie. I to niestety przez niego. Wilson wpadł na pomysł, że sami posortują listy, które zebrał i potem je rozwiezie. Z pomocą Koko i pani listonosz udało się! Wilson mimo zmęczenia rozwiózł wszystkie listy po całym Stacyjkowie.

Każda z książeczek ma przepiękne, barwne ilustracje. Okładka jest wykonana z twardszej tektury,strony zaś są miękkie.Tekst jest na tyle duży, że maluch zaczynający czytać sprawnie poradzi sobie ze składaniem wyrazów w całość. Jeśli Wasze dziecko jest fanem dżinek, Pszczółki Mai czy Stacyjkowa- te pozycje będą idealnym prezentem.

Serdecznie dziękujemy z Fabisiem Wydawnictwu Media Service Zawada za możliwość poznania wszystkich książeczek.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Wydawnictwa: http://www.msz.com.pl/

Książki dostępne również na : https://ksiazeczkibajeczki.pl/

Fanpage: https://www.facebook.com/Wydawnictwo-Media-Service-Zawada-162405093876719/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie za każdą aktywność na moim blogu.
Jestem wdzięczna za każde miłe słowo pozostawione dla mnie:)