czwartek, 15 stycznia 2015

Prezentujemy Wydawnictwo Liwona: "Iskierka" & "Rechotek"

Witajcie Kochani!

Kiedy szaro i buro na dworze, trzeba jakoś umilić czas naszym pociechom. Dzisiaj chcemy Wam pokazać kolejne dwie pozycje książkowe, jakie znalazły się w Fabisiowej biblioteczce dzięki uprzejmości Wydawnictwa Liwona.
Książeczki, które pokażemy są autorstwa Pana Rafała Wejnera. A są to:  "Iskierka" oraz "Rechotek".
Zaczniemy od książki pt. "Iskierka"
Krótko o treści:
"Książka opowiada o małym kotku o imieniu Iskierka. Główny bohater lubi ganiać domowe ptactwo i godzinami spać. Pewnego dnia dorastającemu kotkowi mama zaczyna tłumaczyć, że powinien już zarabiać na swoje utrzymanie i łapać myszy tak jak ona. Kotek woli jednak ganiać kury i spać. Pewnego razu wystraszone ptactwo ucieka z zagrody. Zirytowany gospodarz wyrzuca Iskierkę z domu na podwórko i stawia mu warunek, że dostanie miskę z jedzeniem jak na to zapracuje.  Kotek jest rozczarowany, jak można było z nim tak postąpić. Smutny i zły słucha rady szpaka, który mówi mu, że w mieście będzie miał lepiej,  nie będzie musiał pracować i jedzenia będzie miał pod dostatkiem. Okazuje się, że jest inaczej, niż mówił mu szpak. Kotek jest zawiedziony. Na szczęście spotyka kota o imieniu Nicpoń, który pomaga mu przetrwać i uczy go wszystkiego."
 Książka do kupienia tutaj: KLIK KLIK
"Rechotek"
O treści:
"Książka opowiada o żabce o imieniu Rechotek. Tytułowy bohater jest miły, ma dobre serce, lecz lubi się przechwalać i wymyśla niestworzone historie o swoich bohaterskich wyczynach. W rzeczywistości jest tchórzem i ucieka jak dzieje się coś niebezpiecznego. Pewnego dnia opowiada o swoich zmyślonych historiach małym żabkom, które wierzą mu bez granic i są zachwycone jego opowiadaniami. W dalszych opowieściach przeszkadza Rechotkowi jaszczurka, która zaczyna z niego szydzić. Rechotek wycofuje się z dalszych opowieści, żegna się z małymi żabkami, twierdząc, że musi iść żeby wszystkich potrzebujących ratować z niebezpieczeństw. Po chwili Rechotek słyszy z oddali jak małe żabki rozmawiają z bocianem, który chce je zjeść i mówią, że ich bohater uratuje im życie i pokona bociana. Przejęta żaba postanawia wprowadzić swoje przechwały w życie i staje do walki z bocianem, który ucieka. "

 NASZA OPINIA:

Celowo chcę opisać te dwie książeczki razem. A mam ku temu kilka powodów. Po pierwsze i najważniejsze, napisane są przez tego samego autora. Pochodzą także z jednej serii- brokatowej w formacie A4. Mają twardą oprawę, a okładka jest grubsza niż standardowe książeczki tego formatu. Dodatkowo dużą zaletą jest to,że książki są szyte,co możecie zauważyć na zdjęciach.
  Szycie jest solidne, więc mamy pewność, że dziecko szybko nie zniszczy książki i posłuży mu długi czas. Zarówno mnie, jak i Fabisiowi bardzo spodobały się piękne ilustracje. Obrazki są niczym w baśni. Gra kolorów jest niesamowita i jeszcze bardziej zachęca dziecko do oglądania i wspólnego czytania. Obie książki są napisane prostym językiem.
 Ilustracje zawierają dość duży tekst, wszystkie literki są większe, więc nawet początkujący w czytaniu poradzi sobie bez problemu ze składaniem literek. Obie pozycje są godne polecenia za treść oraz nietypowe, oryginalne wydanie( okładki są zdobione brokatem, który się nie ściera).
Podsumowując, jesteśmy z Fabisiem bardzo zadowoleni z wyżej opisanych pozycji dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Liwona za zaufanie i możliwość poznania tych wspaniałych książeczek.

Zapraszamy do odwiedzenia:
Strona internetowa Wydawnictwa Liwona : http://www.liwona.pl/
Fanpage: https://www.facebook.com/liwona

5 komentarzy:

  1. Posiadam obie i zgadzam się z tobą są świetne, ciekawe i solidne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczki wydają się bardzo fajne. Muszę pomyśleć nad ich zakupem, moja chrześnica byłaby ucieszona. :)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdą aktywność na moim blogu.
Jestem wdzięczna za każde miłe słowo pozostawione dla mnie:)

Testuję z marką Souvre: Żel do mycia twarzy-kolagen naturalny, czyli cudo dla cery

Witajcie Kochani! Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją opinią o żelu do twarzy z kolagenem naturalnym marki Souvre , który miałam ...