czwartek, 25 września 2014

Testujemy z Dodo4Story: Kolejne rewelacyjne książeczki multimedialne/edukacyjne

Witajcie Kochani!

Dzisiaj znów chcemy zaprezentować wraz z Fabisiem książeczki,które otrzymaliśmy od wydawnictwa Dodo4Story.
A będą to trzy świetne książki:
1. O! Jajo! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach
2. Przyjaciele z Rafy
3. Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy
Zacznę od bardzo sympatycznej wersji "jajcowej" książeczki:)

O! Jajo! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach 

Edukacyjna książka dla dzieci małych i dużych, poruszająca przede wszystkim tematy przyrodnicze. Historia o przygodach głównego bohatera jest przeplatana informacjami i ciekawostkami na temat jaj. Dowiemy się z niej np.: jakie funkcje pełni skorupka i dlaczego ma tak wiele kolorów i kształtów? Czy ssaki też składają jaja?

Książka do kupienia np. w Empiku: KLIK

NASZA OPINIA:

Książka jest jedną z najbardziej interesujących i pouczających,jakie mój synek posiada w swoich zbiorach. Książeczka ma miękką oprawę,ale strony są zaskakująco grube. Powiem szczerze,że sama jako rodzic z zaciekawieniem przejrzałam ją kartkę po kartce. W środku znajdują się zarówno opowieści o jajkach, jak również prawdziwe informacje, które są specjalnie zaznaczone.
 W pozycji znajdziemy informacje, jak na przykład nazywa się jajko w różnych językach?, co oznaczają numerki na jajkach?, kto składa jajka? i wiele innych.
"O! Jajo! (...)" jest bardzo ciekawą pozycją zarówno dla mniejszych, jak i większych dzieci. Mój synek najbardziej zainteresował się barwnymi ilustracjami oraz tym,jak czytałam mu ciekawostki i opowieść o jajku. Większe maluchy z pewnością poradzą sobie same z lekturą.
Polecam serdecznie tę książkę, ponieważ dodatkowo kupując ją, wspieramy Instytut Matki i Dziecka.

Przyjaciele z Rafy

„Przyjaciele z Rafy” to edukacyjna gra multimedialna na komputer, rewelacyjnie przeczytana przez Jarosława Boberka! W tej historii dzieci nie tylko poznają konika morskiego, który straszliwie obraził się na cały świat, ale również grono jego niezastąpionych morskich przyjaciół. Dzięki historyjce przeplatanej mini-grami, zdjęciami, filmikami i ciekawostkami przyrodniczymi Twoje dziecko dowie się: - Dlaczego rekiny rosną przez całe życie? - Co to jest i skąd się bierze sepia? - Kto może przebywać pod wodą bez oddychania nawet do 5 godzin? 

Pozycja do kupienia tutaj: KLIK

NASZA OPINIA:

 Z gier multimedialnych od Wydawnictwa Dodo4Story znamy już "RRRomka i RRRadka", który często towarzyszy nam poprzez zabawę. "Przyjaciele z Rafy" to kolejna rewelacyjna gra, która uczy dziecko poprzez zabawę. Łamigłówki, rebusy, filmiki i świetny talent Jarosława Boberka podczas czytania sprawiło,że mój synek zaczął interesować się tym, co dzieje się pod wodą.
  Zarówno gra komputerowa,jak i dołączona kolorowanka z naklejkami jest bardzo barwna i rozbudza dziecięcą wyobraźnię.

Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy

 Książeczka pokazuje, że słuchając uważnie dziecięcych fantazji możemy się wiele dowiedzieć o naszych dzieciach, ich sposobie myślenia, ich stosunku do świata i kłopotach. Każda z historyjek może stać się punktem wyjścia do rozmów o dziecięcym życiu. Z kolei dzieci mają szansę przekonać się i poczuć, że ich problemy oraz przeżycia są ważne i rozumiane przez innych. Jednym z celów tej książki jest dowartościowanie dziecięcego sposobu postrzegania świata.
Książka do kupienia tutaj: KLIK

NASZA OPINIA:

Ta książeczka należy do bardzo pouczających i poruszających wiele tematów wprost z codziennego życia. Pozycja wyjaśnia poprzez historyjki, jak  maluch powinien postrzegać świat i otoczenie, które nas otacza. Oprócz rewelacyjnych ilustracji i opowieści, książka spełnia jeszcze jedno bardzo ważne zadanie. Część dochodu z jej sprzedaży trafia do Klubu Drabina Rozwoju Kobiet, który pomaga podopiecznym Domów Samotnej Matki i Dziecka.

Podsumowując,zarówno ja,jak i Fabiś jesteśmy bardzo zadowoleni,że mogliśmy okazję pokazać Wam tak dwie wspaniałe pozycje od Wydawnictwa Dodo4Story. Dziękujemy serdecznie za zaufanie:)
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia fanpage Wydawnictwa: https://www.facebook.com/DoDo4Me
Strona internetowa Dodo4Story: http://dodo4story.com/

3 komentarze:

  1. Książeczki Wydawnictwa Dodo4Story faktycznie są godne polecenia. Także recenzowałam u siebie kilka pozycji, m.in. O! Jajo! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach No i Kinia jest z nich zadowolona. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne książeczki :) Super że je dostałaś :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdą aktywność na moim blogu.
Jestem wdzięczna za każde miłe słowo pozostawione dla mnie:)

Testuję z Drogerie Natura: Ostatni przegląd moich nowości marki KOBO Professional

Witajcie Kochani! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam ostatnie 4 kosmetyki pochodzące z nowości marki KOBO Professional, jakie miałam przyjemno...