niedziela, 31 stycznia 2016

Prezentujemy Wydawnictwo NIKO: Książeczki idealne dla przedszkolaka

Witajcie Kochani!

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam Wydaniwcto NIKO, które w swojej ofercie posiada cały wachlarz wspaniałych pozycji dla maluchów. Mój synek skończył 4 latka i bardzo lubi rozwiązywać wszelkiego rodzaju zadania, rebusy czy łamigłówki. Co spodobało nam się w książeczkach od powyższego Wydawnictwa? O tym za moment  :)
Wycinanki dla dzieci
Książka "Wycinanki dla dzieci" adresowana jest do starszych przedszkolaków. Zawiera 16 kart – różnokolorowych wycinanek
 Do wykonania zadań znajdujących się w książce przydadzą się następujące przybory: nożyczki, linijka, klej, włóczka lub sznurek, dziurkacz oraz taśma obustronnie klejąca.

 Pokażę co potrafię
Książeczka „Pokażę co potrafię” przeznaczona jest dla dzieci wchodzących w świat edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Może służyć też do pracy z dziećmi starszymi jako materiał do pracy wyrównawczej.
 Zawarte w książeczce ćwiczenia obejmują: rozwój sprawności manualnej, słuchu fonemowego, logicznego myślenia, wyobraźni, spostrzegawczości, koncentracji, orientacji w stosunkach przestrzennych, klasyfikacji ilościowej i jakościowej, zawierają również elementy ćwiczenia techniki czytania.Samoocena, która pojawia się na każdej stronie ma mobilizować dzieci do działania i krytycznego spojrzenia na własną pracę. Od osób dorosłych zależy jaką formę nagrody zastosują w związku z samooceną.Polecenia, które umieszczone są przed zadaniami czyta Rodzic lub Nauczyciel- pozwala to na dyskretne kierowanie pracą dziecka. Dziecko uczy się i sprawdza swoje umiejętności poprzez zabawę !

Olimpek w przedszkolu 5-6 latki

Nic nie zastąpi kontaktu dziecka z książką na każdym etapie jego rozwoju. Dlatego polecam wszystkim Mamom i Tatom nową książkę dla dzieci 5–6 letnich, która wzbogaci Państwa pociechy o nowe wiadomości i umiejętności.
Wielokierunkowość zawartych w "Olimpku w przedszkolu" ćwiczeń zapewni Waszym pociechom wielotorowy, wszechstronny, harmonijny rozwój, a ujęcie zadań w formę zabawową wniesie radość do wspólnej pracy. Zadania są ułożone w taki sposób, aby w czasie wykonywania jednego z nich były kształtowane 2–3 umiejętności.
Obejmują one zakres podstawy programowej i są zgodne z etapem rozwoju na jakim znajdują się Państwa dzieci. Z życzeniami owocnej współpracy zapraszamy do korzystania z "Olimpka w przedszkolu".


Literki cytrynowe -uczą pisania i poprawiają mowę + naklejki GRATIS
Książeczka "Literki cytrynowe - uczą pisania i poprawiają mowę" Agnieszki Paszkiewicz przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat.
 Uczy rozpoznawania, nazywania i prawidłowego pisania liter.
Plusem publikacji są dołączone naklejki, które dadzą dzieciom wiele radości i pobudzą procesy myślowe. Każda naklejka jest częścią poszczególnych rysunków zawartych w książeczce.


Myszka Ania zaprasza do zadań rozwiązywania :) starsze przedszkolaki + pisak GRATIS
Książka pt. Myszka Ania zaprasza do zadań rozwiązywania przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków. Poza zadaniami, które mają na celu wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka, znajdują się tu również ćwiczenia usprawniające grafomotorykę. Rysowanie po śladzie jest nieodzownym elementem tego typu ćwiczeń. Dzięki nim dziecko doskonali precyzję ruchów piszącej ręki i tym samym przygotowuje się do właściwej nauki pisania w szkole.
 Zadania bogacą słownictwo dziecka, doskonalą jego pamięć i umiejętność koncentrowania uwagi. Uczą wytrwałości oraz planowania pracy. Większość zadań dziecko może wykonywać samodzielnie.
Różnorodność proponowanych ćwiczeń podnosi edukacyjną wartość książki, zachęcając jednocześnie dziecko do nauki i zabawy. Kolejnym atutem publikacji jest możliwość wielokrotnego wykonywania ćwiczeń aż do uzyskania przez dziecko pełnej sprawności. Poza tym może ono wracać do zadań, które szczególnie lubi.


Baw się z wiewiórkami. Rysowanie po śladzie + pisak gratis
Ważną częścią procesu przygotowującego dziecko do nauki w szkole jest sprawność grafomotoryczna. która wpływa m.in. na jakość pisania. U kilkulatków rozwijać ją można na przykład poprzez rysowanie.
 Oddajemy w  ręce najmłodszych książeczkę z ciekawymi obrazkami do rysowania po śladzie. Dzięki foliowanym stronom i specjalnemu pisakowi dziecko może z niej korzystać wielokrotnie. Wskazany kierunek rysowania uczy dzieci prawidłowego nawyku związanego z kierunkiem pisania - od strony lewej do prawej oraz z góry na dół.
Umiejętność rysowania po śladzie warto doskonalić od najmłodszych lat. Jest to bowiem bardzo pożyteczne połączenie nauki i zabawy. Z jednej strony rozwija u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi i uczy cierpliwości, a z drugiej jest ciekawym, lubianym przez nie zajęciem. Rysując po śladzie dziecko uczy się prawidłowego trzymania przyborów, jednocześnie doskonaląc płynność ruchów.Rysunki zostały dobrane w taki sposób, aby były dla dziecka rozpoznawalne i atrakcyjne. Dzięki temu maluch bardzo chętnie podejmie się zadania rysowania po śladzie. A jeżeli praca się nie uda może ją wykonać jeszcze raz. Możliwość wielokrotnego wykorzystywania kart to dodatkowy atut książeczki. Warto również pamiętać, że przedstawione rysunki mogą posłużyć do ćwiczeń w mówieniu, a tym samym wzbogacić słownictwo kilkulatka.

NASZA OPINIA:

Chciałam na początek przybliżyć Wam informacje Wydawnictwa o każdej z pozycji,a teraz pora na naszą opinię. Fabiś uwielbia wycinanki, rysowanie po śladach, kolorowanie, rebusy, łamigłówki i wszystko to,co oferują książeczki dostosowane do jego wieku. W przesyłce znajdowało się w sumie 7 książeczek, które każdego dnia towarzyszą nam podczas wspólnych zabaw. Wersja z wycinankami powędrowała do szafki i czeka na swoją kolej, ponieważ fory mają u synka książeczki suchościeralne. "Myszka Ania" oraz "Baw się z wiewiórkami" to rewelacyjne zbiory rysunków, które każda mała rączka opanuje w moment za pomocą dołączonego pisaka. Fabiś każdą stronę wypełniał bardzo starannie,ale wiadomo, że zdarzały się "uchybienia",że rączka się wyślizgnęła. I wtedy z pomocą przychodził mu mazak, który posiada gąbeczkę do usuwania powstałych już obrazków. Strony wielokrotnego użycia są świetnym rozwiązaniem, ponieważ wystarczy użyć gąbeczki i można znów zacząć zabawę. To oszczędza także pieniążki, gdyż kupujemy raz,a solidnie wykonana książeczka będzie towarzyszyć dziecku naprawdę długi czas.
 "Literki cytrynowe" przypomina mi mój pierwszy elementarz. Fabiś jeszcze nie rozróżnia literek, bardziej zgaduje, jednak z każdym dniem podczas zabawy włączamy elementy nauki rozpoznawania każdej z nich. "Rysunki, rysuneczki Zuzi Biedroneczki" także jest wersją wymazywalną, która uczy brzdąca prawidłowego rysowania po śladzie. Zauważyłam, że Fabi z każdym kolejnym rysunkiem radzi sobie lepiej. Ćwiczy koordynację ruchową i radzenie sobie z trzymaniem przyborów do pisania w rączce. "Pokażę co potrafię" oraz "Olimpek w przedszkolu" uczą logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i łączą sobie wiele różnych form nauki poprzez zabawę. Oboje z synkiem jesteśmy zachwyceni z możliwości poznania tylu wspaniałych pozycji dla dzieci. Polecamy sięgnięcie do nich wraz ze swoimi maluchami, ale i starszakami, ponieważ Wydawnictwo NIKO posiada w ofercie książki dostosowane do wieku dziecka.
Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu NIKO za zaopatrzenie nas w niesamowicie interesujące egzemplarze.
Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Wydawnictwa NIKO: http://wydawnictwoniko.pl/
Fanpage : https://www.facebook.com/WydawnictwoNiko/


2 komentarze:

  1. ale fajne :) ja lubiłam malować i rozwiązywać różne takie książeczki z bratanicami :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdą aktywność na moim blogu.
Jestem wdzięczna za każde miłe słowo pozostawione dla mnie:)

Testuję z marką Souvre: Żel do mycia twarzy-kolagen naturalny, czyli cudo dla cery

Witajcie Kochani! Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją opinią o żelu do twarzy z kolagenem naturalnym marki Souvre , który miałam ...